Parafrazując słynne zdanie z pierwszej polskiej encyklopedii, chusteczki dotyłeczne, jakie są, każdy widzi. Wiadomo też, jaką rolę spełniają, a jeśli się czymś różnią, to są to właściwie wodotryski. Istnieją jednak takie chusteczki dla niemowląt i małych dzieci, które na swoje konto mogą zaliczyć inność naprawdę, hmm, dogłębną, chyba tak to ujmę. To chusteczki Toddies spod bandery Nivea Baby.

Na widok Toddies każdy kibelek wydaje westchnienie ulgi, ponieważ są to chusteczki biodegradowalne. To oznacza, że możemy je spuszczać w toalecie i w ten sposób potraktować jako nawilżany papier toaletowy dla dzieci. Producent zaznacza jednak, żeby nie przeginać i nie upłynniać więcej niż pięciu chusteczek jednocześnie. Szczerze? Nie próbowałam. Nie miałam odwagi 🙂 Wizja przetykania tego i owego wśród  zapachu pięknego inaczej roznoszącego się jak blok długi i szeroki  z trójką dzieci plączącą się pod nogami i chcącą za wszelką cenę władować łapy w nieznane skutecznie rozebrała mnie z motywacji.

Chusteczki Toddies, jak wszystkie inne firmowane przez Niveę, czyszczą znakomicie i nie rwą się jak, nie przymierzając, Huggiesy. Oraz bez problemu dają się wyciągać z opakowania po jednej sztuce. Jakieś wady? A i owszem. Chusteczki idealne nie istnieją, a Toddies są kolejnym potwierdzeniem tego prawa przyrody. Po pierwsze są nieco mniejsze niż „normalne” chusteczki dotyłeczne. Niby głupotka, ale… Po drugie jest ich w opakowaniu mniej, a cena całości wysoka (dokłada się do tego wada niewystępowania w promocyjnych x-pakach). Po trzecie zapach. No ja pierniczę, chyba miał na celu zatuszowanie woni publicznych kibli czy jak? Intensywność powaliłaby diplodoka, o mamutach nie wspominając. De gustibus i tak dalej, ale w moim przypadku zapach Toddies i moje upodobania drastycznie się rozmijają.

Poza tym to bardzo dobre chusteczki są. Bardzo. I do całodzieciowego czyszczenia, nie tylko do zadka. Warto je mieć przy sobie np. w podróży. Opakowanie mniejsze, więc i mniej miejsca w torebce zajmują, i lżejsze są. Wyczyścimy nimi łapy, którymi młodzież zdąży wymacać pociąg tudzież inny środek transportu. Wyczyścimy oblepione lodami pyski. Wyczyścimy zadki i nie będziemy sobie zawracać głowy poszukiwaniem kubła na śmieci. Do domowego użytku lepiej jednak przeznaczyć jakieś inne. Tańsze.

Podsumowanie:

Producent: Nivea

Nazwa: Toddies, 2 w 1 – chusteczki wielofunkcyjne

Ocena w skali 1 do 6 – 5