Dwa tygodnie pod namiotem w Chorwacji z dziećmi

Typowe wakacje w hotelu lub wynajętym apartamencie mogą wydawać się nudne i przereklamowane, szczególnie dla dzieci. Warto więc wziąć pod uwagę, by w następne wakacje spędzić dwa tygodnie w Chorwacji z dziećmi. Wybranie takiego typu pobytu wiąże się z wieloma korzyściami. Dużą zaletą jest na pewno możliwość nieograniczonego przemieszczania się pomiędzy miastami, ponieważ miejsce noclegowe mamy praktycznie cały czas przy sobie. Dla dzieci natomiast będzie to możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu i zbliżenie się do natury.

Mniejsze koszty, nie gorsze atrakcje

Wyjątkową zaletą zdecydowania się na kemping może być fakt, że namiot jesteśmy w stanie rozstawić praktycznie nad brzegiem Adriatyku. Dzieciom możemy zapewnić więcej atrakcji w ciągu dwóch tygodni wakacji, będąc na łonie natury niż w pokoju hotelowym. Jedzenie z ogniska, rodzinne rozmowy, opowiadanie strasznych historii czy wspólne piesze wycieczki umocnią rodzinną więź i stworzą piękne wspomnienia na lata. Spędzony wspólnie czas poza domem jest szczególnie ważny w czasach, gdy spędzamy tak dużo czasu przed ekranami komputerów i telewizorów. Wakacje pod namiotem wiążą się z niższymi kosztami, dzięki czemu na dwa tygodnie w Chorwacji nie musimy oszczędzać długi czas.

Natura na wyciągnięcie ręki

Dla dzieci wychowywanych w dużych miastach tak bliski kontakt z naturą może mieć duży wpływ na kształtowanie postrzegania świata. Jest to także dobry czas, aby nauczyć je praktycznych umiejętności. Wspólne rozstawianie namiotu, przygotowywanie posiłków czy zbieranie owoców i roślin wzmocni zaradność dzieci i da im wiedzę, jakiej nie posiądą w domowych warunkach. Dla rodziców wakacje pod namiotem mogą być natomiast powrotem do czasów młodości. Kemping jest więc miejscem, w którym każde pokolenie znajdzie coś dla siebie. W zależności od miejsca, które wybierzemy, możemy cieszyć się spokojem lub postawić na aktywny wypoczynek, pełen zabaw z dziećmi.

Komfort kempingów w Chorwacji

Właściciele pól namiotowych w Chorwacji sukcesywnie zwiększają ich poziom. Większość kempingów posiada ogólnodostępne łazienki wyposażone w toalety, umywalki i prysznice. Często za niewielką dodatkową opłatą możemy dostać możliwość podłączenia się do prądu. Bardziej rozbudowane i prestiżowe kempingi bywają wyposażone w pomieszczenie zaadaptowane na prowizoryczną kuchnię. Znaleźć możemy również takie z salą telewizyjną, a większość kempingów ma dostęp do swojej sieci wifi. Dużą zaletą pól namiotowych w Chorwacji jest również bezpieczeństwo, jakie na nich panuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *