Jak zorganizować idealne święto dla dzieci?

Zbliżają się urodziny Twojej kruszynki, Boże Narodzenie lub inne święto, które chcesz uczynić niezapomnianym dla swojego dziecka? Dziś opowiemy o tajnikach organizacji imprezy, która będzie dopięta na ostatni guzik, pozwolą Ci nie tylko nie martwić się szczegółami w dniu uroczystości, ale i uzyskać prawdziwe zadowolenie z samego procesu przygotowań.

Planowanie zawsze jest podstawą

Rozpoczynając przygotowania do dziecięcego święta pierwsze, co warto zrobić, to usiąść w wygodnym miejscu z kubkiem kawy lub herbaty, a jeśli jest to wieczór, to być może nawet kieliszkiem wina i zastanowić się, czego się oczekuje od zbliżającego się wydarzenia. Oto podstawowe szczegóły, które warto wziąć pod uwagę:

 • Jaka będzie tematyka święta;
 • Gdzie będzie odbywała się impreza;
 • Jaki będzie scenariusz imprezy;
 • Czy należy zaprosić animatorów;
 • Co będą jedli i pili dorośli i mali goście;
 • Jak będzie udekorowane miejsce świętowania;
 • Czy są potrzebne usługi kamerzysty i fotografa;
 • Jak skończy się impreza, jakie prezenty otrzymają jej uczestnicy?

Słodki stół dla dzieci

Trudno jest wyobrazić sobie dziecięcą imprezę, na której nie byłoby zorganizowanego słodkiego stołu, którego królem jest oczywiście piękny, smaczny tort! Obecnie w Internecie można znaleźć sporo przepisów na desery na każdy gust i o dowolnym poziomie złożoności. Zatem nawet, jeśli nie masz dużych doświadczeń kulinarnych, łatwo możesz upiec torcik dla swojego dziecka. Natomiast z dekoracjami nie jest już tak prosto, wymagają doświadczenia, a te najbardziej skomplikowane – także talentu. Rozwiązaniem może stać się zamówienie tortu od najlepszych cukierników.

Nie tylko tort urodzinowy, ale także drobne słodycze dla dzieci i dorosłych we Wrocławiu można zamówić w popularnej cukierni Tortownia na Bema, z której ofertą zapoznasz się na stronie www.tortynabema.pl. To w tym miejscu zostanie upieczony dla Twojego dziecka niesamowity urodzinowy tort udekorowany jego ulubionymi bohaterami z kreskówek, napisami, kwiatami, świecami lub innymi ozdobami według życzeń klienta.

Kilka szczegółów wymagających szczególnej uwagi

Przygotowując imprezę dla swojego dziecka, wielu rodziców na sam koniec odkłada lub w ogóle zapomina o czterech ważnych sprawach, których realizacja jest konieczna, jeśli chcemy zorganizować naprawdę niezapomniane urodziny maluchowi.

 • Zaproszenia. Warto, aby rodzice przygotowali drukowane zaproszenia dla gości. Można je wykonać ręcznie lub zamówić w drukarni. Najważniejsze, by pięknie się prezentowały, były zrobione z duszą i informowały gości o podstawowych momentach wydarzenia: miejscu, w którym będzie się odbywało i jego czasie. W zaproszeniu można też podać informacje o dress code, pożądanych prezentach itp.
 • Zakupy. Warto nie zapomnieć o zakupie różnego rodzaju akcesoriów, za pomocą których będą udekorowane wnętrza i świąteczny stół. Dość często znalezienie wszystkich potrzebnych elementów może zająć sporo czasu, a więc warto zająć się tą sprawą w pierwszej kolejności.
 • Zadzwonienie z przypomnieniami do wszystkich, którzy biorą udział w organizacji lub w samym świętowaniu. Obowiązkowo warto zadzwonić do kawiarni lub innego miejsca, w którym będzie odbywało się święto, a także do gości, żeby upewnić się, że pamiętają o imprezie i się pojawią.
 • Poświęcenie 1-2 dni przed imprezą na załatwienie ogromu drobnych spraw i pozostawienie bezpośredniego dnia przed świętowaniem na wypoczynek, rozmowy z rodziną i przyjemne spędzanie czasu z dzieckiem.

Tak naprawdę, samodzielne przygotowanie imprezy dla dzieci nie jest trudne. Najważniejsze, to podchodzić do tego systemowo i obowiązkowo, oczywiście z dobrym humorem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *