Nauka angielskiego dla dzieci – jaka metoda jest skuteczna?

Nie każde dziecko lubi się uczyć. Taki jest fakt – i chyba większości rodziców to wcale nie dziwi! Trzeba jednak pamiętać, że nauka to często klucz do sukcesu. Nauka angielskiego dla dzieci to jeden z takich kluczy! Znajomość języka angielskiego nie jest już niczym wyjątkowym. Wręcz przeciwnie, większość firm wymaga tego od swoich pracowników. Nic dziwnego – szczególnie jeśli musimy komunikować się z klientem zagranicznym. W sytuacji, gdy musimy porozumieć się z taką osobą, a nie znamy konkretnego języka, którym posługuje się nasz rozmówca – możemy śmiało założyć, że będziemy z nim rozmawiać po angielsku. Co więcej – znajomość angielskiego przydaje się również w podróżach oraz na co dzień. Jednak jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego? Najlepiej wybierając odpowiednią metodę!

Nauka angielskiego dla dzieci przez zabawę

Aby zachęcić dziecko do nauki, warto zacząć jak najwcześniej. Zamiast jednak zasypywać malucha fiszkami i zasadami gramatyki – o wiele efektywniej będzie podsunąć mu inne, ciekawsze formy. Jedną z nich jest oczywiście nauka przez zabawę. Czy taki typ edukacji ma sens? Jak najbardziej! Oczywiście, mówiąc o nauce przez zabawę, mamy na myśli efektywne i optymalne połączenie obu tych sfer. 

Dzięki temu, że lekcje prowadzone są w formie zabawy, dziecko nie czuje stresu. W szkole bardzo szybko poznaje system ocen – w tym także tych słabych, które są niczym kara. Niestety wiele dzieci reaguje źle na tego typu zasady. Na szczęście istnieją szkoły – takie jak np. Novakid, które proponują zupełnie nowe podejście. 

W czasie lekcji nauczyciel poznaje dziecko i jego potrzeby (szczególnie, jeśli tak jak w Novakid, lekcje odbywają się 1 na 1). Następnie dopasowuje materiał, nie tylko do potrzeb, umiejętności i poziomu wiedzy, ale także charakteru dziecka. Dzięki temu maluchy nie stresują się, nie boją, nie męczą. Zaczynają mówić płynniej, nawet same nie wiedząc, kiedy to się stało! Po prostu nauka angielskiego dla dzieci przebiega w takim samym rytmie, gdy uczyły się rodzimego języka. W sposób naturalny i nienachalny. 

Śpiewanie piosenek, zabawy ruchowe, kolorowanki, wierszyki, zagadki – te wszystkie metody sprawiają, że dziecko poznaje angielski w naturalnym środowisku, a nie poprzez wymuszone sytuacje. Z pewnością znasz to uczucie, gdy wiedza wyniesiona ze szkoły zdaje się na nic w prawdziwym świecie. Na szczęście, w dobrych szkołach językowych dzieci uczą się praktycznego języka. Takiego, który przyda się im w podróży, w pracy, w czasie rozmów z rówieśnikami. Oczywiście małe dzieci uczą się podstaw – ale dzięki dobrze ugruntowanej bazie, o wiele łatwiej takim uczniom w przyszłości opanować język na poziomie zaawansowanym.

Nauka angielskiego dla dzieci nie musi być siermiężną walką o dobre oceny. Powinna być przyjemnością! I na szczęście, dzięki nowoczesnym metodom, jest to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *