Powrót do korzeni – dlaczego Lego Classic podbija rynek?

Lego to zabawki dla każdego. Chociaż głównych odbiorców dla większości zestawów, które ukazują się na rynku, są dzieci, to nie jest trudno odszukać licznych dorosłych fanów klocków, którzy z niecierpliwością wyczekują nowych serii. Sama różnorodność Lego jest naprawdę duża! W przypadku tematyki klocków można spotkać się z dość szerokim zakresem przykładów, od dobrze znanego Lego City, poprzez różne serie na licencjach, aż po zestawy skupiające się na uroczych zwierzątkach lub pięknych księżniczkach. Często zapomina się jednak o najbardziej klasycznej formie klocków – czy powróciła ona do łask konsumentów?

Lego Classic – pierwotny pomysł w świeżym wydaniu!

Pierwsze klocki Lego, jakie weszły w sprzedaż już kilka dekad temu, nadal należą do obecnie panującego systemu. Mało tego, spotykane są one w niejednym ze współczesnych zestawów, ponieważ części te należą do najprostszych z dostępnych elementów. Co ciekawe, większość z tych starych zestawów wykorzystywała tylko i wyłącznie te proste, prostokątne elementy, nadal będąc w stanie uzyskiwać interesujące konstrukcje.

W odpowiedzi na ogólny popyt Lego zdecydowało się na utworzenie nowej serii produktów, która skupia się właśnie na tych prostych elementach, powracając do korzeni firmy. Lego Classic to zestawy standardowych klocków oraz kilku elementów specjalnych. Pozwalają one na wykazanie się dużą kreatywnością, lecz dołączone są do nich także instrukcje, które wskazują kilka możliwych konstrukcji, które można z ich pomocą wykonać.

Gdzie tkwi frajda związana z klasycznymi klockami?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że proste klocki ograniczają możliwości w kreacjach. Nic bardziej mylnego! Lego Classic to nieco inne doświadczenie od „normalnych” zestawów, głównie z uwagi na to, że brak w nim gotowych rozwiązań. Każdą sekcję konstrukcji należy wykonać z najprostszych elementów, co wymaga wykazania się jeszcze większą pomysłowością, niż ma to miejsce przy typowej zabawie klockami. Do tej wariacji systemu Lego można szybko się przyzwyczaić, a po opanowaniu kilku interesujących sztuczek konstrukcyjnych, uzyskane efekty mogą okazać się naprawdę niezwykle ciekawe! Wniosek nasuwa się tu zatem sam – warto dać szansę tego typu zestawom i osobiście przekonać się, że mogą one wiązać się z naprawdę świetną i produktywną rozrywką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *