Szybki przepis na ciasto, które zawsze wychodzi!

Szybki przepis na ciasto, które zawsze wychodzi!

W przypadku odwiedzin niezapowiedzianych gości lub po prostu nagłej chęci na „coś słodkiego”, warto znać niezawodny i przede wszystkim szybki pomysł na pyszne ciasto. Można przygotować je ze składników, które zazwyczaj zawsze znajdują się w kuchni, a dodatkowo – co najważniejsze – to szybkie ciasto zawsze wychodzi! To rewelacyjne rozwiązanie dla osób, których pieczenie i gotowanie nie jest jednym z głównych talentów.

Czas przygotowania i składniki

Całokształt przygotowań nie powinien wynieść więcej niż 10 minut a sam proces pieczenia nie przekracza pół godziny. Dzięki temu, w nieco ponad trzy kwadranse można mieć zdrowe i pyszne ciasto domowe. Samo przygotowanie jest dziecinnie proste – wystarczy wsypać wszystkie składniki z listu do głębokiej miski i dokładnie wymieszać mikserem.

Składniki jakie będą potrzebne do przygotowania ekspresowego ciasta to:

  •  4 do 5 jajek (w zależności od rozmiaru)
  •  1 szklanka cukru lub zdrowego zamiennika np. ksylitolu
  •  półtorej szklanki mąki pszennej
  •  3/4 szklanki oleju roślinnego
  •  2 małe łyżeczki proszku do pieczenia
  •  opakowanie cukru waniliowego (około 16 gr)
  •  dowolne owoce – sezonowe, mrożone – jakiekolwiek jakie są pod ręką

Wszystkie składniki należy wsypać do miski i dokładnie wymieszać. Najpierw należy wbić do niej jajka, dodać cukier i mąkę (stopniowo) przy włączanym na średnie obroty mikserze. Gotową masę, należy wylać na blachę kwadratową lub tortową, natłuszczoną i wysypaną kaszą manną. Na wierzch ciasta można ułożyć dowolne owoce – śliwki, jabłka, truskawki, maliny, brzoskwinie itp. Następnie piec ciasto w temperaturze 180 stopni przez około 30- 40 minut. Gotowe! Ciasto zawsze wychodzi, jest bardzo smaczne i błyskawicznie znika. To antidotum na wymówki odnośnie braku czasu na domowe wypieki. Pokocha je z pewnością cała rodzina i docenią goście. Smacznego!

Pomysł na wspólne spędzenie czasu

Przygotowanie tego prostego i szybkiego ciasta to również świetny sposób na wspólną zabawę w gotowanie z dziećmi. Warto pozwalać im na eksperymenty w kuchni. Taka praktyczna zabawa nie tylko zbliża rodzinę, ale również niezwykle rozwija motorykę małą dzieci. Mieszanie ciasta łyżką, przesypywanie składników do miski to świetne ćwiczenia rączek, które doskonale wpływają na wszystkie dzieci – nie tylko te z zaburzeniami SI (integracji sensorycznej). Niestety, przykrą prawdą jest to, że w dobie internetu, smartfonów i tabletów, część rodzin spędza ze sobą coraz mniej czasu. Wspólne przygotowanie posiłków lub właśnie pieczenie ciasta, może okazać się pretekstem do spędzenia czasu wyłącznie w swoim gronie i praktyczną zabawę. Ważna jest jakość, a nie ilość czasu, który poświęca się dzieciom. Dodatkowo, wybierając zdrową przekąskę, zastępując cukier ksylitolem lub cukrem kokosowym, można nauczyć dziecko zdrowych nawyków żywieniowych.

Podsumowując – ten prosty przepis na ciasto ma praktycznie same zalety. Ciasto zawsze wychodzi puszyste i pyszne, dzieci mają wyjątkowe urozmaicenie dnia powiązane z praktycznymi ćwiczeniami motorycznymi a rodzina spędza czas razem. Czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *