Tatry Słowackie z dzieckiem

Tatry Słowackie z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Góry te kojarzone są nie tylko z pięknymi widokami, ale i trasami, które wymagają od nas dużego nakładu wysiłku fizycznego. Zwłaszcza w Poslce, gdzie pasmo te po dziś dzień jest związane z najwyższym szczytem w naszym kraju. Zdaniem wielu naszych rodaków słowacka część Tatr urzeka jeszcze bardziej, niż nasza polska. Zwłaszcza jeżeli zabieramy w nie nasze pociechy. Okazuje się jednak, że zwiedzanie tego zakątka z dziećmi wcale nie musi wiązać się z wieloma wyrzeczeniami na rzecz naszych dzieci. Wystarczy jedynie właściwe przygotowanie i plan zwiedzania, dostosowany do potrzeb I zainteresowań naszych maluchów. Jak zaplanować podróż w Tatry Słowackie z dzieckiem? Co warto ze sobą zabrać? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Tatry Słowackie z dzieckiem – na początku 

Wyprawy z dzieckiem w góry stanowią dość kontrowersyjny temat. Zwłaszcza w przypadku Tatr, które słyną ze stromych podejść. Wiele tras tego typu może stanowić problem nawet dla dorosłych. Na szczęście jednak Tatry mają wiele oblicz, a po ich słowackiej części znajdziemy także szlaki odpowiednie do spacerów nawet z małymi dziećmi. Nieco gorzej może być natomiast z ich przystosowaniem do wózków dla niemowlaków. W tym wypadku warto jednak skorzystać z nosidełka. Niezależnie od miejsca należy również pamiętać o tym, że zwiedzanie ma sprawiać przyjemność zarówno rodzicom jak o pociechom. Bez tego nawet i posiadając najlepszej jakości ekwipunek, niestety nie będziemy bawili się wcale.

Tatry słowackie – atrakcje dla dzieci

Z myślą o najmłodszych Słowacy przygotowali kilka miejsc, do których warto wybrać się z pociechami. Na szczycie listy znajduje się m.in. Schronisko Zamkowskiego, do którego można dostać się zielonym szlakiem ze Starego Smokowca. Po drodze mija się malownicze miejsca, takie jak Wodospady Zimnej Wody, które cieszą swoim widokiem nie tylko dzieci ale I dorosłych. Na szlaku znajduje się wiele tablic z legendą o studzienkach, przy których warto zatrzymać się na chwilę wytchnienia. U celu znajdziemy natomiast schronisko z placem zabaw dla najmłodszych. W drodze powrotnej dla zaoszczędzenia czasu i energii można zjechać kolejką szynową, którą znajduje się na Hrebienoku. Stąd również można wybrać się do Chaty Zbójnickiej w Dolinie Staroleśnej. Na miejscu czekają nas malownicze widoki oraz jedyny w swoim rodzaju –  mechanizm zamykania klapy, który można przetestować w trakcie korzystania z pobliskiej toalety.

Dla nastolatków i maluchów, które nie chodzą jeszcze o własnych siłach, ciekawą atrakcję stanowi Dolina Pięciu Stawów Spiskich. Trasa co prawdę jest długa, ale można ją rozłożyć na 2 dni z noclegiem w Schronisku Zamkowskiego. U końca trasy – w Chacie Tery’ego możnaza kupić odznakę dla dzielnego, małego wędrowca, który zniósł trudy przeprawy. Dzieci w starszym wieku można również zabrać na wycieczkę do Wielickich Ogrodów, gdzie po drodze mija się masyw Gerlacha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *