Ubrania dla dzieci – czy warto je przechowywać dla młodszego rodzeństwa?

Wiele mówi się o ekologicznym podejściu do życia, a tymczasem jeśli chodzi o ubrania, to kupujemy coraz więcej. Nie inaczej jest w przypadku ubrań dla dzieci. Zatem, czy warto przechowywać je dla młodszego rodzeństwa czy też kuzynostwa czy lepiej się go pozbyć?

Co możemy zrobić ze zbyt małymi ubraniami dziecięcymi?

Nie trzeba starych ubranek dla dzieci przechowywać w workach na strychu czy na dnie szafy, zajmując niepotrzebne miejsce. Znacznie lepiej wybrać jeden dzień i dokonać wstępnej selekcji. Niektóre ubrania są dość mocno znoszone i takich nie warto dawać komukolwiek. Nie znaczy to jednak, że na nic się nie przydadzą. Bawełniane mogą wszak zastąpić szmaty do podłóg, czy okien, których zwykle nam ciągle brakuje. Dobry recykling jest bardzo ważny. Jeśli oddajemy ubrania dla potrzebujących to warto zadbać o to, by nie były dziurawe, choć przetarte jeansy spokojnie mogą jeszcze komuś posłużyć, wszak wystarczy naszyć na nich łatę, a właściwie naszywkę, w ten sposób mogą nawet zyskać nowy, ciekawszy design, a taka „operacja” nie będzie nas wiele kosztować. Dobrej jakości ubrania możemy oddać dla potrzebujących, dzieci z rodziny, albo wystawić je na sprzedaż i w ten sposób dorobić kilka groszy. Oczywiście trzeba pamiętać, by najpierw je wyprać.

Czy zostawiać ubrania dla młodszego rodzeństwa?

To samo tyczy się zostawiania ubrań starszych dzieci dla młodszego rodzeństwa. Jeśli dzieli je spora różnica wieku należy się zastanowić czy w ogóle te ubrania sprawdzą się w przyszłości, a także zapytać dzieci czy będą chciały je nosić, wszak mogą z tego powodu czuć się pokrzywdzone, wszak starsze rodzeństwo nie musiało nosić używanych rzeczy. Lepiej zatem oddać lub sprzedać ubrania, chyba że dziecko fascynuje się vintage i chętnie wybiera ubrania w second handach.

Warto przy tym podkreślić, że zarówno jeansy, kardigany, jak i t-shirty to ubrania ponadczasowe, które nigdy nie wychodzą z mody. Obecnie trudno powiedzieć o jakichkolwiek ubraniach, że są niemodne, wszak wiele osób chce mieć swój indywidualny styl i się wyróżniać, a ubrania zakupione kilka lat temu mogą w tym pomóc. Dzieci lubią modę od najmłodszych lat, warto więc angażować je w decyzje odnośnie zrobienia przeglądu w szafie. W ten sposób od najmłodszych lat uczą się lepszego gospodarowania. Trzeba jeszcze podkreślić fakt, że dobrej jakości ubrania dla dzieci nie starzeją się szybko, a dany model może być za kilka lat unikatowy, a jednocześnie pożądany. Zatem od Ciebie i Twojego dziecka zależy, co zrobicie z ciasnymi i zbyt małymi ubraniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *