Wsparcie w nauczaniu domowym – inspiracje i pomysły

Nauczanie domowe nie należy do łatwych zadań. Przede wszystkim dlatego, że dziecko przebywa w miejscu, które kojarzy mu się z wypoczynkiem i relaksem. Trudno będzie mu się więc koncentrować na zajęciach. W takim przypadku należy sięgnąć po pomoce dydaktyczne i edukacyjne, których jest teraz bardzo wiele na rynku i które zdecydowanie uatrakcyjniają domowe nauczanie. Godne polecenia materiały znaleźć można w sklepie internetowym Moje Bambino. Dzięki nim, lekcje staną się dla ucznia bardziej zrozumiałe i ciekawsze.

Zabawa poprzez naukę

Edukacja w domu powinna w jakimś stopniu opierać się na zabawie, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W tym celu sięgnąć można po tematyczne gry planszowe, które w atrakcyjny sposób pomogą przyswoić bądź powtórzyć konkretne zagadnienia z rożnych dziedzin m.in. ekologii i geografii. Świetnie sprawdzą się także układanki, puzzle czy klocki. Dziecko będzie nastawione zadaniowo, przy okazji zapamiętując nowe terminy bądź lepiej zapoznając się z daną tematyką. To także doskonały sposób na wprowadzenie do domu nowych form nauczania i utrwalania pozyskanej wiedzy.

Pomoce lekcyjne

Edukacja w domu powinna przebiegać wedle podstawy programowej. Istnieją różne pomoce dydaktyczne i edukacyjne, które pozwalają ją zrealizować. Skomplikowane treści matematyczne można wytłumaczyć dziecku używając m.in. plansz z ułamkami, tablicy przedstawiającej współrzędne czy gry bingo, która pomaga ćwiczyć wykonywanie działań matematycznych. Zajęcia geograficzne nie mogą odbyć się bez kolorowych map, globusa czy angażujących gier. Trudne zasady ortograficzne przećwiczyć można używając specjalnego quizu. To jednak tylko część bardzo wielu propozycji. Inne inspiracje i pomysły można znaleźć w ofercie sklepu Moje Bambino.

Niech żyje twórcza energia!

W czasie zajęć domowych, nie można zaniedbać lekcji plastycznych, które bardzo dobrze wpływają na kreatywność. Pomagają one dziecku odpocząć od innych przedmiotów oraz zrelaksować się, co jest bardzo ważne podczas dnia nauki. Równocześnie uczeń może ćwiczyć swoje zdolności manualne, a także rozwijać kreatywność. Istnieje wiele pomocy, by takie zajęcia przeprowadzić: tradycyjne kredki czy farby, pędzle, kolorowanki, folie i wiele innych. Najważniejsze, by nie było nudy. Im więcej różnorodności, tym lepiej.

Nauka w domu nie musi być nudna, wręcz przeciwnie, może być wyjątkowym doświadczeniem dla Ciebie i Twojego dziecka. Trzeba jednak mieć na uwadze, że dziecku może trudniej być się skupić. Specjalne pomoce dydaktyczne znacznie pomagają i często rozwiązują ten problem. Gry, modele, układanki, kolorowe książeczki, zestawy eksperymentów to zaledwie kilka propozycji, po które można sięgnąć. W ofercie sklepu Moje Bambino nie brakuje pomysłów i inspiracji. Bez problemu można dopasować dane materiały do wieku dziecka i jego możliwości, a także przerabianych treści. Nie tylko pomogą one przyswoić wiedzę, ale uczynią też naukę czymś atrakcyjnym.

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *